5 טיפים חשובים לטיפוח וחיזוק הציפורניים

כדאי וחשוב לטפל בציפורניים ולפתח שגרת טיפול שמגנה על הציפורניים מפני נזקים חיצוניים ופנימיים.

קבלו 5 טיפים לטיפוח הציפורניים:

  • תזונה – הקפדה על שתייה מספקת, כשחסרים נוזלים בגוף לציפורן יש נטייה להתייבש ולהתפצל. תזונה עשירה בירקות ופירות טריים, בשר ומוצרי חלב.
  • נקיון – בזמן השימוש בתכשירי ניקוי הבית, חשוב מאוד להשתמש בכפפות לשמירה על עור הידיים והציפורניים, ולא לבוא במגע ישיר עם חומרי הניקוי המכילים כימיקלים בריכוז גבוה.
  • מניקור – לא לוותר על ביקור אצל המניקוריסט/ית אחת לחודש, על מנת לטפל בציפורניים בצורה נכונה, בריאה ו מקצועית. חשוב לוודא בעת הביקור, שהכלים שבשימוש יהיו סטריליים, ותהייה החלפה מלאה של כלים מלקוחה ללקוחה.
  • טיפול ביתי – בעת הסרת הלק מהציפורניים, העדיפו להשתמש במסיר לק ולא באצטון שגורם להחלשת הציפורניים וייבושם ופוגע במרקם הטבעי של הציפורן. השתמשו במשייף ציפורניים עדין שיש בו כמה דרגות שיוף, לקיצור, שיוף והחלקת הציפורן.
  • מחזק ציפורניים – השתמשו בקביעות במחזק ציפורניים שהוא בעצם לק בסיס שמגן על הציפורן ממגע ישיר של מים וחומרים כימיים. מחזק הציפורניים חייב להיות איכותי ובלי פראבנים שמזיקים לבריאות הציפורן. סרומים ושמנים שמשקמים ומגנים על הציפורן יכולים להיות תוספת לשגרת הטיפוח. התכשירים המומלצים הם אלה שעל בסיס שמן אבוקדו, או שמכילים ויטמין E, D,A בריכוז גבוה, שמשקמים ושומרים על עור כף היד והציפורן. מומלץ למרוח לפני השינה, שאז הידיים אינם באים במגע עם מים.

תגובות

תגובות

Thanks! You've already liked this