5 דרכים להיפטר מהאקנה שלכם מהר יותר

1. שמרו על פנים נקיות

גם אם אתם לא מרגישים זאת, במהלך היום מצטברים על הפנים שלכם תאי עור מתים, שומנים המופרשים מהפנים, לכלוך וזיהומים שונים. לכן, חשוב לשטוף את הפנים פעמיים ביום, בבוקר ובערב, עם מים חמימים וסבון מתאים לפנים בלבד ולנגב עם מגבת נקיה. מה לא לעשות? אל תשטפו את הפנים יותר פעמים ביום מאחר ובסופו של דבר אתם עלולים לגרום לפנים שלכם יותר נזק מאשר תועלת. העור שלכם עלול להתייבש יתר על המידה ולהפוך למגורה. הקפידו להשתמש בסבון לפנים ואל תשתמשו בכל סבון, כגון סבון גוף או שמפו מאחר ואלה מכילים דאודורנט והם לא טובים לעור הפנים. אל תשפשפו את המגבת על הפנים שלכם אלא טפחו אותה בעדינות .

2. הגנו על העור שלכם מפני השמש

רוב האנשים לא יודעים זאת אבל קרני השמש (UV) עלולות לגרום לפצעונים ולמראה פנים אדום, מודלק ורגיש. אל תצאו מהבית ללא קרם הגנה בעל מסנני קרינה UVA ו-UVB (חשוב לשים לב מה מצוין על האריזה). רצוי שמקדם ההגנה יהיה 30 SPF לפחות. אם אתם מטיילים בחוץ שעות רבות רצוי שתחבשו כובע להגנה נוספת.

3. השתמשו בקרם לחות

חשוב שקרם הלחות יתאים לעור שלכם ולא יגרום לכם תחושת כבדות ושמנוניות. קרם "כבד" עלול לסתום את הנקבוביות שלכם, לגרום לפצעונים נוספים לצאת ולהחמיר את המצב. לעור שמנוני רצוי לבחור קרם על בסיס ג'ל ולעור יבש רצוי לבחור בקרם לחות על בסיס שמנת. הקפידו לרחוץ את הידיים לפני מריחת הקרם כדי לא להעביר חיידקים לפנים שלכם.

4. החליפו ציפית לכרית מדי שבוע

טיפ זה אולי יפתיע אתכם אבל דעו כי במהלך הלילה הכרית שלכם סופגת את כל הזיעה, הלכלוך והאיפור מהפנים שלכם. עכשיו תארו לכם איזו השפעה יש לכל החומרים הללו שהכרית שלכם סופגת על עור הפנים שלכם. הקפידו להחליף מדי שבוע את הציפית ותעשו לעור שלכם טובה גדולה.

5. אל תגעו העור הפנים שלכם ללא הפסקה

אנשים רבים נוטים לעשות זאת, במיוחד אנשים שיש להם פצעים על הפנים ואוהבים "לפוצץ" אותם. הידיים והציפורניים שלנו מזדהמות במהלך היום ולכן, אם אתם נוגעים פעמים רבות בפנים שלכם במהלך היום סביר להניח שאתם מחמירים את המצב.

תגובות

תגובות

Thanks! You've already liked this