סובל מנשירת שיער? השתלת שיער התשובה הבטוחה להתקרחות

שיער דליל נחשב לפגם במלוא מובן המילה, מביא ל"הזדקנותו" של האדם הסובל מכך ולא פעם אף לירידה בביטחון העצמי שלו. בתנאים האלה, ברור מדוע נדרש לעשות הכול על מנת להשיב את השיער לראש. וכאן בדיוק השתלות שיער נכנסות לתמונה.

מהי השתלת שיער?

השתלת שיער, אם כן, היא אחת הדרכים העיקריות באמצעותן ניתן לבצע טיפול בנשירת שיער או התקרחות. המדובר הוא בהליך כירורגי, אשר תכליתו הסרה של עור, המכיל בתוכו זקיקי שיער, מאזורים בגוף האדם בהם יש שיער, והשתלה שלו באזור המקריח. ברוב המקרים, תשמש שיטה זו להשתלת של שיער בראש האדם – בעיקר אצל גברים – אם כי ניתן להשתמש בה גם על מנת לשחזר שיער באזורים אחרים (ריסים, גבות וכן הלאה), לכסות צלקות וכיוצא בזה.

יש לציין שעם כל יתרונותיה של השתלת השיער, לא כל אדם נמצא מתאים לעבור את ההליך: למעשה, אחוזי ההתאמה עומדים על כ-60% בלבד. הדרישה העיקרית היא שהשיער יהיה סמיך, מקורזל או כהה ככל האפשר, מה שמסביר מדוע הסיכויים להצלחת ההשתלה גבוהים בעיקר אצל גברים מעל גיל 25. נקודה חשובה נוספת היא שאת ההשתלה רצוי מאד לבצע רק בשלבים מאוחרים יחסית של ההתקרחות, וזאת על מנת למנוע מצב בו היא נמשכת, חלילה, לאחר ההשתלה, מה שיוצר מראה שרחוק מלהיות אחיד.

כך זה מתבצע בפועל

הליך השתלת שיער מתבצע כיום בשתי שיטות עיקריות, כל אחת מהן מבוססת על מספר שלבים עיקריים שיש לעבור. השיטה הראשונההיא שיטת FUT, והיא מתבצעת באמצעות חיתוך של רצועות עור מהאזור ממנו מתבצעת ההשתלה, הפרדה שלהן והשתלה מחודשת באזור המיועד. הטיפול מבוסס על מספר שלבים טיפוליים עיקריים, כל אחד נמשך כארבע שעות, כאשר בין השלבים כשבוע המתנה. בכל טיפול ניתן להשתיל כמה אלפי שערות, מה שמביא לכך שהטיפול כולו מסתיים לרוב לאחר תשעה חודשים עד שנה. עם זאת, הוא כולל בתוכו אי אילו צלקות.

השיטה המקובלת השנייה היא השתלת שיער fue, שנחשבת למתקדמת פי כמה. בהליך זה, מוציא הגורם המטפל, בזו אחר זו, שערות מהאזור התורם, ומניח אותן בנוזל ייעודי, וזאת עד לרגע בו הן יושתלו באזור בו חסרות השערות. טיפול זה נמשך כשמונה שעות, ובמהלכו ניתן להשתיל עד כ-3,000 שערות. היתרון המשמעותי שלו הוא היעדר הצלקות, כמו גם משך זמן קצר יותר הנדרש בין כל אחד מהטיפולים. גם כאן, לאחר שנה של טיפולים ניתן להגיע לתוצאה המלאה.

שני הטיפולים מבוצעים תחת הרדמה מקומית, והם לא נחשבים לכואבים. הם עלולים לגרור תופעות לוואי מסוימות, דוגמת הופעת גלדים, אך אלה חולפות לרוב מעצמן. ברוב המקרים, יעניק הגורם המטפל משככי כאבים, כדורים אנטיביוטיים וכדורים להורדת נפיחויות בראש, אותם נדרש המטופל לקחת בהתאם להוראות הספציפיות.

מניעה, טיפול ומה שביניהם

הטיפולים שהוזכרו מעלה נחשבים ליעילים בכל קנה מידה, אך גם טומנים בחובם הוצאות כלכליות שאינן מבוטלות כלל וכלל. כמו באינספור תחומים אחרים בחיים, אין ספק כי מניעת נשירת שיער, מלכתחילה, היא הדרך בה מומלץ ללכת. אבל כיצד בדיוק ניתן לעשות זאת? ובכן, החדשות הטובות הן שיש בהחלט פתרונות בנמצא, חלקם אפילו יעילים בכל קנה מידה.

היות ונשירת שיער נגרמת בדרך כלל משילוב של מספר גורמים, ניתן להקטין את הסיכונים שהיא תתרחש באמצעות בקרה על כל אחד מהם. עם תורשה, אחד הגורמים המשמעותיים המביאים לנשירה, אין מה לעשות, אך האפשרות של שינויים באורח החיים קיימת גם קיימת. המלצה ברורה היא לשמור על תזונה מאוזנת ובריאה, אשר תביא למאזנים חיוביים של הגוף: למשל, בכל הנוגע לרמות תקינות של ברזל או אבץ בדם. יש להימנע מתרופות או ממוצרים לשיער שניכר שמגבירים את הנזק, וכן לשמור על אורח חיים רגוע ככל האפשר.

תגובות

תגובות

Thanks! You've already liked this