כל מה שרציתם לדעת בוטוקס

משהתגלה שהחומר לא ממצא את סגולותיו בשימוש זה, עשה מעבר חד אל עבר עולם הקוסמטיקה והיופי, והיום ידוע בתור אחד מן הטיפולים האסתטיים הנפוצים ביותר בעולם. כיום עיקר השימוש בחומר הוא לשם העלמת וטשטוש קמטים, בעיקר באזור הפנים, אך נעשה בו גם שימוש לא מבוטל כדרך טיפול יוצאת דופן בתועלתה בתופעה של הזעת יתר. באם אתם מגלים עניין בחומר ובהזרקתו לשם טיפול באחד מהתופעות המיועדות לכך, במאמר זה תמצאו את מלוא התשובות הנוגעות לעניין זה. בעוד ההליך נחשב לפופולרי במיוחד, חשוב להבין שהזרקתו יכולה להיות מלווה בתופעות לוואי, שלרב הן זמניות וחולפות בתום מספר שעות או ימים בודדים מרגע ההזרקה הראשונית, ובאם אינכם מגלים רגישות מיוחדות לעניין.

בוטוקס – איך זה עובד?

החומר הוא למעשה חלבון, רעלן בשם "הנקנקת האנארובי", ונחשב לרעיל במיוחד גם אם ניתן בכמויות קטנות מאוד. עם זאת, ובאם ניתן בכמויות מזעריות ובמינונים מדויקים ומדודים, מסגל לעצמו תכונות של משתק שרירים, ובעצם כך מתקבלות סגולותיו כמעלים קמטים – למעשה מרפה את הקמטים ומספק מראה עור פנים חלק ובריא. מכאן גם יכולתו בנטרול הזעת יתר – משתק את בלוטות ההזעה שפועלות בעצימות גבוהה יתר על המידה, ומפחיתה את פעילותן באופן ניכר.

אזורי הזרקה

באשר לאזורי ההזרקה של בוטוקס, חשוב להבדיל בין מטרת הטיפול. בעוד אזורי ההזרקה משתנים בהתאים לטיפול המבוצע, מספר ההזרקות הנדרשות להשגת המטרה משתנה באופן סובייקטיבי בין מטופל אחד לאחר, וכן כמובן על פי מינו.

העלמת קמטים: בטיפול זה ההזרקה מתבצעת בשלושה אזורים עיקריים אשר נחשבים לשומניים במיוחד ופועלים כמצע פורה לחיידקים ולקמטים: מצח, גבות וצדי העיניים. אזורים אלו מכילים מרכזיים עצביים המשפיעים על ההבעה, ועל כן נחשבים לפופולריים ביותר להזרקה.

טיפול בהזעת יתר: אנשים שסובלים מהזעת יתר, ורק הם בלבד – מהווים כעשרה אחוזים מן האוכלוסייה, מודעים לתסכול הרב שמתלווה לתופעה זו. בטיפול זה ההזרקה מתבצעת בשלושה אזורים עיקריים: כפות הרגליים, כפות הידיים וכן בית השחי שנחשב לאזור בו הזעת היתר הינה הנפוצה ביותר. על מנת לשמור על תוצאות לאורך זמן, יש לבצע הזרקה חוזרת אחת למספר חודשים עד שנה.

על אף שמתקבלת התחושה שהזרקת בוטוקס הינו הליך קל ופשוט שמתאים לכל דורש, אל לכם לשכוח שמדובר ברעלן אשר אם ניתן במינונים שאינם מדויקים יכול לגרום לנזק ממשי. ראשית, טרם ההזרקה הראשונה יש לבצע בדיקת רגישות על מנת להבין במידה ודאות גדולה אם אינכם מגלים רגישות אלרגית לחומר. עם זאת, ובעיקר בפעמי ההזרקה הראשונים, תיתכן נפיחות ואדמומיות זמניים, שלרב חולפות בתום מספר שעות לאחר ההזרקה.

חשוב לבצע בחירה מושכלת של מרפאה או רופא עור לביצוע ההליך. יש לדרוש מן הצוות אסמכתאות ואישורים המתירים לו לבצע את ההזרקה מטעם משרד הבריאות. בנוסף, חשוב מאוד לוודא כי הרופא עושה שימוש בחומרים מאושרים בלבד, וכי הינו בקיא מעבר לכל ספק במינונים הנדרשים.

למידע נוסף על הזרקת בוטוקס בקרו באתר: http://botox4skin.co.il/

תגובות

תגובות

Thanks! You've already liked this